Jesteś tutaj: drzwi-renowacja.pl > Projekty domów > Projekty domów w Warszawie

Wykańczanie wnętrz

Niestety nie każdy wie, że największa część zadania, czyli to co najbardziej spektakularne i widoczne, zwykle jest dopiero jedną czwartą zadania. Dzieje się tak dlatego, że diabeł tkwi w szczegółach i to co najmniejsze zawsze przysporzy nam najwięcej pracy. Niestety, szczegóły warunkują wygodę i efekt końcowy, dlatego nie można ich pominąć, zwłaszcza jeśli chodzi o budowę domu i o wykańczanie wnętrz.
Najwięcej pracy zawsze przysparza łazienka i kuchnia. Są to pomieszczenia w których zwyczajowo znajdziemy płytki. Sam fakt płytek sprawia, że pracy z nimi niezwykle dużo. Ponadto wymagany do tego jest wprawny fachowiec. Bez tego płytki będą nierówno położone i z czasem mogą odpaść. Dużo pracy zajmie nam nakładanie fug, czekanie na wyschnięcie i wreszcie pomalowanie ich. Całość może zająć nawet kilkanaście dni, a pamiętać też musimy, że oprócz kafelek czeka nas też malowanie sufitu, instalowanie sanitariów, pieca i zlewu. Praca ogromna, a to głownie drobne rzeczy.
Dużo pracy czeka nas przy wykańczaniu instalacji elektrycznej. Gołe żarówki sprawdzają się dobrze w dużych loftach, w normalnych mieszkaniach każdy chce cieszyć się światłem płynącym z ładnych żyrandoli, lub ściennych lamp i lampek. Problemem w wykończeniu są także kontakty i przełączniki. Wszystko musi być w widocznych miejscach i na dodatek z dala od dzieci.
Wykończenie domu to także malowanie pomieszczeń i parkietów. Cyklinowanie podłogi, szlifowanie ścian i dobieranie odpowiednich drzwi i okien. Duży problem na pewno sprawi nam poprawianie szkód wykonanych przy wnoszeniu mebli. Jednak poprawki malarskie są na porządku dziennym, jeszcze długo po wprowadzeniu się do mieszkania.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.