Jesteś tutaj: drzwi-renowacja.pl > Wyposażenie wnętrz mieszkania > Domowa siłownia

Czym jest podłoga żywiczna?

Wykończenia wnętrz domu powodują, że standardowe rozwiązania wydają nam się nudne. Kładzenie na podłodze parkietu czy paneli jest dla nas czymś przereklamowanym i szukamy jakiegoś nowego pomysłu na wyłożenie swoje podłogi. Rezygnując ze starych metod takich jak wykładziny, dywany czy płytki, decydujemy się na jakiś powiew nowości. W przypadku podłóg takim powiewem, może okazać się posadzka żywiczna.
Ich największą zaletą jest to, że są to podłogi niesamowicie odporne na wszelkie uszkodzenia fizyczne, zanieczyszczenia chemiczne i są niezwykle higieniczne. Jest to rodzaj podłogi niesamowicie praktyczny jeśli chodzi o utrzymanie czystości i nie sprawiający większych problemów jeśli chodzi o pielęgnację. Nie na darmo były wykorzystywane jako pokrycie podłóg w halach przemysłowych. Teraz docierają na salony, a dokładnie na salony naszych domów.
Jednak to nie jedyne zalety jakie ma podłoga żywiczna. Fakt, że nie posiada ona żadnych połączeń nie tylko znacznie ułatwia sprzątanie, ale przede wszystkim daje wyjątkowe efekty wizualne. Dzięki takiej właściwości posadzka żywiczna wygląda na spójną i gładką. Ponadto, podłoga tego rodzaju jest odporna na wysokie temperatury, dlatego spokojnie możną ją stosować przy ogrzewaniu podłogowym, które staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem w naszych domach. Jest jeszcze jedna ważna zaleta podłogi żywicznej: nie ogranicza nas przy niej praktycznie nic oprócz naszej wyobraźni. Nie jesteśmy na pewno ograniczeni z góry narzucanymi wzorami, tak jak w przypadku paneli czy parkietu bądź płytek. Na posadzkę żywiczną możemy sami sobie wymyślić wzór i kolor, dzięki czemu nasze pomieszczenie nabierze na oryginalności.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.