Jesteś tutaj: drzwi-renowacja.pl > Wnętrza > Szafa wnękowa

Wyposażenie piwnicy

W każdym mieszkaniu wyróżniamy pomieszczenia, które w jakiś sposób musimy zapełnić, czy nam się to podoba czy nie. Takimi pomieszczeniami są z reguły stryszek i piwnica. O ile wersja pierwsza to dobra opcja na graciarnię, albo nawet na letnie pokoiki dla gości, to jednak z zapełnieniem piwnicy jest już nieco gorzej. Czym w takim razie można zamieścić najniższe pomieszczenie naszego domu, oraz na co właściwie może przydać nam się piwnica? I czy w ogóle może ona być przydatna w pełnometrażowym domu, gdzie każdy już znalazł dla siebie jakiś kąt?
Na piwnicę można znaleźć kilka sposobów. Pierwszym nim jest zrobienie z piwnicy spiżarki. Oczywiście wymaga to pewnych remontów i ulepszeń, oraz zaopatrzenia tego pomieszczenia w odpowiednie meble, jednak warto. Będzie to bowiem świetna miejscówka do przechowywania przetworów, różnego rodzaju napojów i zapasów żywnościowych.
Druga opcja, dla amatorów wina, to zrobienie z piwnicy winnicy. Oczywiście nie chodzi tutaj o gruntowne przebudowanie domu, o posadzenie winorośli, ale o składzik na wina, które to z powodzeniem można kolekcjonować. Taka mini winnica w domu, to na pewno marzenie niejednego konesera krwistoczerwonego napoju. A już na pewno każdy chciałby się czymś takim pochwalić. Dlatego też ta opcja jest wyjątkowo korzystna.
Oczywiście z piwnicy można również zrobić normalne pomieszczenie mieszkalne. Wystarczy ogólny remont, nieco więcej oświetlenia i przyjemny wystrój, i z zimnej piwnicy możemy zrobić pomieszczenie, gdzie próby będzie miał zespół rockowy naszego syna, bądź taniec będzie ćwiczyła najmłodsza córka. Opcja pomieszczenia mieszkalnego w piwnicy jest świetnym rozwiązaniem dla tych, którym nie wystarczą cztery ściany domu.
Jak widać, piwnicę można zapełnić wieloma rzeczami. Oprócz tego można w różny sposób ją zagospodarować. Wszystko tak naprawdę zależy od inwencji twórczej, pomysłowości oraz środków jakie przeznaczymy na ten cel.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.