Jesteś tutaj: drzwi-renowacja.pl > Aranżacja łazienki > Organizer pod prysznic

Domy ekologiczne i energoszczędne

Każdy z nas w dzieciństwie marzył czasem, żeby zamieszkać w mobilnym budynku. Nie ważne czy ma to być naczepa campingowa, czy latająca willa. Liczył się tylko sam fakt podróży połączonej z przebywaniem w domu. To ma swoje wady i zalety, jednak domy mobilne stają się coraz bardziej popularne.
Zacznijmy może od tego skąd się to wzięło. Budownictwo w stanach różni się od tego europejskiego. Domy tam budowane są dużo lżejsze, bo składają się głównie z drewna. Ponadto nie są zakotwiczone w gruncie. Można to było zaobserwować podczas jednej z katastrof naturalnych, podczas której domy umiejscowione na wschodnim wybrzeżu płynęły wraz z nurtem rzeki.
Skoro natura może poruszyć dom, to i człowiek może go przemieścić. Kreatywność ludzka doprowadziła do tego, że niektóre rodziny, które nie chciały rozstać się ze swoim domem transportowały go na nową parcelę.
Działo się to dzięki mobilnym płytą. Poruszają się one z niewielką prędkością sięgającą kilkunastu kilometrów na godzinę, wystarczy to jednak, żeby przenieść dom do innego stanu.
Innym sposobem na przenoszenie domu jest demontaż w jednym i montaż w drugim. Stosuje się to głównie przy przenoszeniu zabytków architektury drewnianej w miejsca gdzie nie będą przeszkadzać deweloperom. Ratuje się w ten sposób zabytki między innymi Łemkowszczyzny, Łącka oraz Podlasia.
Na koniec coś na pocieszenie dla tych którym wciąż marzy się dom na kółkach. W Krakowie powstała pierwsza w Polsce kawiarnia w wagonie tramwajowym. Istnieją już tramwaje w których organizuje się studniówki, nic nie stoi na przeszkodzie by kupić odpowiedni tramwaj i zaadoptować go na domek letni.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.