Jesteś tutaj: drzwi-renowacja.pl > Pokoje > Dodatki do pokoju dziecięcego

Estetyka czy praktyczność przy projektowaniu wnętrza?

Gdy już zakończyliśmy żmudny etap budowy domu i chcemy się wreszcie do niego wprowadzić zaczynamy się zastanawiać jak miałoby wyglądać nasze życie codzienne. Nie jest to błahy problem bo musimy rozważyć czy chcemy mieć wnętrza piękne, czy może bardziej funkcjonalne. Z jednej strony estetyka jest istotna, z drugiej nie chcemy sięgać po widelec na półkę która jest na wysokości kolan.
Oczywiście podany przykład jest przekoloryzowaną skrajnością, jednak pokazuje on dość istotny problem związany z estetyką pomieszczeń. Często zatrudniając dekoratora wnętrz, czy człowieka od aranżacji zapominamy, że Ci ludzie nakierowani są na estetykę i zupełnie pomijają funkcjonalność.
Podobnie, ale w zupełnie inną stronę może się zdarzyć gdy postawimy wszystko na funkcjonalność. Zyskamy wtedy dobrze przemyślane przestrzenie, w dobrze zaplanowanym pomieszczeniu. Problemem jaki się wtedy na pewno pojawi, będzie chłód bijący od naszego mieszkania, nie będzie ono miało duszy i będzie mało przyjazne dla mieszkańców. Co więc zrobić, żeby nie stworzyć bryły do mieszkania?
Trzeba połączyć estetykę z funkcjonalnością. Wbrew pozorom nie będzie to trudne. Wystarczy zatrudnić fachowca, a nie partacza z futurystyczną wizją życia w mieszkaniu. Nie możemy dać się nabrać na niską cenę za usługę aranżowania, bo trafimy na artystę z krzywą wizją świata.
Na koniec warto dodać, że większość pracy związanej z aranżowaniem wnętrz możemy wykonać sami z drobną pomocą Internetu. Sprawi to przy tym nam wiele frajdy. A potem będzie co wspominać jak już będziemy cieszyć się naszym wnętrzem.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.