Jesteś tutaj: drzwi-renowacja.pl > Porady > Jak optycznie poprawić mieszkanie?

Budowanie domów

Budowa domu to przedsięwzięcie, które nie może zamknąć się w kilku krótkich podpunktach. Niemożliwe jest, że w ciągu jednego wieczoru, narysujemy sobie coś, co będzie szkicem roboczym, potem naniesiemy na to zarys kosztów, a na końcu zaplanujemy terminy. Wszystkie te zadania, to osobne wyzwania, a samo ich planowanie pochłonie wiele godzin.
Rozbicie budowy domu na etapy, w tym świetle staje się koniecznością, jak jednak zaplanować budowę domu, żeby niczego nie pominąć?
Na pewno na samym początku będzie potrzebna pomoc specjalisty. Wyznaczy on kierunki w jakich mamy się kierować, wskaże problemy i zadania, które będą kluczowe w naszym przypadku. Ponadto zajmie się projektem i szczegółami technicznymi. Bez tego ani rusz, ponadto ten etap na pewno nie ograniczy się do jednego spotkania przy kawie.
Dalej musimy zacząć się martwić szczegółowym kosztorysem, zamawianiem najpotrzebniejszych materiałów oraz zaciągnięciem kredytu – jeśli taki będzie potrzebny. Do tego etapu będą już potrzebni robotnicy i to tacy dysponujący ciężkim sprzętem. Nie obejdzie się bez kartografa i geodety.
Dopiero potem zacznie się prawdziwa budowa. Zalewamy fundamenty i stawiamy piętro po piętrze. Na razie sam szkielet, na końcu dach. Warto skończyć ten etap przed zimą. Dlatego też planowanie budowy nie może być odłożone na wakacje.
Dalej pozostaje zatkanie wszystkich dziur w ścianach. Mowa tu oczywiście o wstawieniu okien i drzwi. Równolegle powinno odbywać się uzbrojenie domu we wszelkie media. Jak już uda się nam ocieplić budynek, możemy zacząć wykańczać wnętrze. Wtedy także warto skończyć ogrzewanie. Najlepiej wtedy wyremontować jedną kondygnację, zacząć w niej mieszkać, a resztę domu wykańczać w miarę możliwości.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.