Jesteś tutaj: drzwi-renowacja.pl > Wyposażenie wnętrz mieszkania > Lustra w mieszkaniu

Budowanie domu – porady

Każdy kto zabiera się za duże przedsięwzięcie najpierw szacuje wszystkie czynniki. Na pierwszy ogień idą koszty. Następnie rozważa się potrzebne materiały, ewentualnie ilość robotników, którzy będą niezbędni do pracy. Niestety starym polskim zwyczajem pomijamy fakt długości zadania. Zwłaszcza jeżeli chodzi o budowę domu, lubimy machnąć ręką i stwierdzić, że raczej zdążymy przed zimą.
Najgorsza jest właśnie zima. Pora roku podczas której budowanie jest niezwykle trudne. Mrozy, śnieżyce i duża wilgotność sprawiają, że budowania jest niemożliwe. Dlatego też postawienie murów i przykrycie dachem musi nastąpić przed tą porą roku. W innym wypadku musimy liczyć się z dużymi kosztami. Żeby postawić mury przed nastaniem zimy musimy mieć co najmniej dwa miesiące czasu. Mniej więcej tyle potrzeba aby zalać fundamenty, postawić szkielet budynku i zakryć go dachem. Czasem wystarczy przykryć budynek warstwą folii. Do pełnej ochrony przydałyby się także okna. Jednak może na nie braknąć czasu. Dlatego też często stosuje się zwykłe zabijanie deskami.
Wiele czasu zajmie podłączenie mediów. Uzbrojenie działki to jedno. Następnie trzeba wykonać wszelkie podłączenia budynku do lokalnej sieci. Najwięcej jednak czasu zajmie rozlokowanie puszek i węzłów w samym budynku. Sieć elektryczna i wodna muszą być wcześniej zaplanowane.
Kolejne kilka miesięcy to wykańczanie budynku. Najwięcej czasu pochłonie aranżowanie wnętrz, malowanie, kładzenie parkietów, szlifowanie oraz układanie kafelek. Niezwykle czasochłonne jest wykańczanie łazienki i kuchni. Głownie dlatego, że wiele elementów użytkowych jest w tych pomieszczeniach przytwierdzone na stałe.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.