Jesteś tutaj: drzwi-renowacja.pl > Wystrój sypialni > Poduszki do siedzenia

Usługi sprzątania domu

Każdy marzy o tym, aby zaopatrzyć się w mieszkaniu w drewnianą podłogę, która posiada wiele zalet. Po pierwsze: ładnie wygląda, a po drugie jest praktyczna i z pewnością będzie każdemu służyć przez wiele lat, a czasem nawet pokoleń. Jednakże przez wzgląd na swoje wszelkie walory artystyczne oraz praktyczne, aby je utrzymać jak najdłużej, należy odpowiednio ją pielęgnować i dbać o jej czystość. Warto więc zainteresować się tym, w jaki sposób utrzymać w świetnej formie drewnianą podłogę.

Najlepsze warunki dla drewnianej podłogi to temperatura 18-21°C i wilgotność 50-60%. Duża wilgotność powoduje pęcznienie drewna, zaś zbyt duża suchość prowadzi do pęknięć i wybrzuszeń. Powstają przez to szczeliny, które niszczą podłogę. Dlatego przede wszystkim trzeba zadbać o dobrą wilgoć i temperaturę w naszym mieszkaniu, jeśli mamy drewniany parkiet.

Ponadto, należy skupić się na codziennej pielęgnacji, która będzie opierać się na zamiataniu lub odkurzaniu podłogi, aby nie zalegały na niej śmieci. Grunt to uchronić parkiet od przedostawaniu się piasku w szczeliny, który to ściera bardzo często drewno. Należy też uważać na przesuwanie przedmiotów, aby nie zarysować parkietu, zaś do usuwania kurzu najlepiej stosować przede wszystkim wilgotną szmatkę koniecznie nasączoną dodatkiem płynu do pielęgnacji podłóg. Jeśli chodzi o środki potrzebne do pielęgnacji podłóg drewnianych, to trzeba uważać an to, aby wybierać tylko to specjalnie przeznaczone do tego celu, które odżywiają drewno. Inne środki mogą tylko podrażnić i osłabić podłogę.

Jeśli w odpowiedni sposób i co najważniejsze regularny, będziemy dbać o naszą pogodę, to mamy większe prawdopodobieństwo, że będzie ona utrzymywać świetny wygląd i świetną formę przez długie lata.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.