Jesteś tutaj: drzwi-renowacja.pl > Budownictwo > Tapety do mieszkania

Biuro projektowe

Budujemy dom. Mamy kredyty i dobry pomysł. Udało się nam także znaleźć tanie materiały budowlane i mamy znajomego który użyczy za pół darmo swoją ekipę budowlańców. Wszystko pięknie się zaczyna, bo nawet kupiliśmy świetną działkę. Jednak zanim zajmiemy się budową musimy mieć projekt, bez niego to ani rusz. Żeby projekt zdobyć niezbędne jest biuro, a problem w tym, że ciężko powiedzieć które z nich jest najlepsze. Jak więc wybrać najlepsze biuro projektowe? O tym w tekście poniżej.
Biuro musi mieć stosowne pozwolenia. Czy je ma możemy sprawdzić w Internecie. Oficjalne strony zawierają spis certyfikatów i pozwoleń jakimi poszczycić się może przedsiębiorstwo. Ponadto znajdziemy tam zatrudnianych pracowników, często pojawiają się także opinie o jakości wykonania. To powinno być naszym pierwszym krokiem, zanim spojrzymy na pozostałe czynniki.
Pierwsze na co zwracamy uwagę to cena. Jest ona głównym wyznacznikiem zwłaszcza w czasach kryzysu. Biura zwykle zatrudniają fachowców i ciężko trafić na kompletnych partaczy. Żeby się jednak przed tym na wszelki wypadek ustrzec warto zapukać do drzwi biura funkcjonującego już kilka dobrych lat.
Wracając do ceny. Musimy pamiętać, że sam projekt nie jest jedynym kosztem. Często do tego doliczane są dojazdy kartografów i geodetów, osobne pomiary to osobne koszty. Zanim więc zdecydujemy podpisać się umowę i wpłacić zaliczkę, dopytajmy czy coś poza projektem będzie opłacane.
Reszta pozostaje w naszej gestii, musimy pilnować terminów i dobrze wczytywać się w umowy żeby nie wkopać się w jakieś problemy. Szkoda na nie tracić czas już na początku budowy.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.