Jesteś tutaj: drzwi-renowacja.pl > Projekty domów > Projekt wnętrz domu i mieszkania

Projektu strychu domu

Każdy z nas szuka jakiegoś zakątka dla siebie. Jedni znajdują go na łonie natury inni w miejskiej dżungli. Większość z nas chyba jednak chciałaby żeby ten zakątek był gdzieś bliżej. Najlepiej w naszym domu. Jak jednak w całkowitym zagospodarowaniu przestrzeni znaleźć miejsce tylko dla siebie. Tu postaram się odpowiedzieć na to pytanie. Konkretnie odpowiedzią na nie jest zagospodarowanie stryszku. Jednak jak to zrobić, by czegoś nie zepsuć?
Strych ma wiele zalet i wad. Jego zaletą jest klimatyczność pomieszczeń. Oczywiście nie każdy lubi wszechogarniające skosy, ale część z nas właśnie w takich miejscach lubi przebywać. Wadą jest często niski sufit i słaba ustawność mebli. Bo przecież wysokiej szafy tam nie upchniemy.
Żeby dobrze zagospodarować strych musimy użyć do tego małych mebli. Małych w sensie niskich. Należy zrezygnować z podwójnie składanych szaf, oraz wysokich regałów, a nawet jeśli już takie tam wstawiamy to najlepiej żeby były one robie na zamówienie przez specjalistę.
Stryszki często są słabo doświetlone. Wszystko przez to, że zastosowanie dużych kwaterowych okien jest trudne do wykonania. Odpowiedzią na ten problem są okna dachowe. Jednak jeżeli chcemy dobrze doświetlić pomieszczenie musimy wstawić odpowiednio duże.
Na stryszku napotykamy też na inne problemy. Jest nim na przykład szybkie nagrzewanie się pomieszczeń latem od słońca i szybkie wychładzanie od śniegu zalegającego na dachu. Żeby uniknąć tego problemu, należy solidnie odizolować pokrycie dachu od stropu strychu. Do tego posłuży nam wata szklana.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.