Jesteś tutaj: drzwi-renowacja.pl > Wyposażenie kuchni > Domowy popcorn

Jak optycznie poprawić mieszkanie?

W naszym życiu niema rzeczy idealnych. Zawsze i we wszystkim znajdzie się coś co sprawia, że pozornie perfekcyjna rzecz staje się niezwykle wadliwa. Czasem są to szczegóły, jak na przykład irytujący kolor długopisu. Częściej mogą to być skrzypiące drzwi. Najgorzej jest wtedy gdy ktoś z naszych bliskich ma taki defekt charakteru, który powoduje, że nie mamy siły z tą osobą przebywać dłużej niż kwadrans. Takie defekty sprawiają z czasem, że przyzwyczajamy się do przestrzeni nieidealnych i wadliwych. Jednak w naszym własnym mieszkaniu nie chcemy mieć takich niedociągnięć. Jak więc ukryć wady naszego mieszkania?
Każdy z nas spotkał się lub spotkał ze zbyt małym mieszkaniem. Małe mieszkanie ma jedną fundamentalną zaletę. Jaką? Jest znacznie tańsze od swoich większych braci. Jak można takie mieszkanie powiększyć? Jednym ze znanych sposobów jest ustawienie luster w kilku miejscach. Działanie lustra jest bardzo proste. Po pierwsze odbija przeciwległą powierzchnię i tworzy „dodatkowe” miejsce po swojej drugiej stronie. Oczywiście to tylko trik optyczny, jednak jest niezwykle skuteczny. Ponadto lustra odbijają światło, to sprawia że pomieszczenia stają się jaśniejsze i bardziej przyjazne. Pomieszczenie rozjaśnić można także za pomocą kubła z farbą i pędzla. Wystarczy dobrać tylko odpowiedni kolor. Jaki on ma być?
Jasne barwy optycznie zwiększają pomieszczenie. Najlepiej wyglądają biel, i odcienie beżu. Ponadto warto zastosować jasne odcienie zieleni, błękitu, żółci i pomarańczy. Pomalowanie pomieszczenia razem z sufitem, na ten sam kolor, sprawi, że pomieszczenie optycznie się poszerzy i zniży zarazem, szczególnie to jest zalecane gdy chcemy obniżyć optycznie sufit.
Wysokie pomieszczenia są zazwyczaj mankamentem starego budownictwa. Czasem pomalowanie go tak jak ściany może nie wystarczyć. Wtedy warto zastosować inne triki. Najprostszym ze znanych będzie zawieszenie dużej lampy na długim kablu. Szczególnie dobrze sprawdzają się tanie lampy „kule” zrobione z kolorowych bibuł i drutu. Dzięki takiemu gadżetowi, rozjaśnimy wnętrze i obniżymy sufit.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.