Jesteś tutaj: drzwi-renowacja.pl > Aranżacja łazienki > Mydło dla alergików

Optyczne powiększenie salonu

Małe mieszkania to dość poważny problem, zwłaszcza w momencie, gdy zapraszamy do siebie gości, którym koniecznie chcemy pochwalić się swoja nieruchomością, często dopiero co nabytą. Jednak czym tu się chwalić, skoro metraż naszego mieszkania nie jest zbyt imponujący, zaś w pomieszczeniach jest bardziej ciasno, niż swobodnie. Odpowiedź jest jedna i dość prosta: lustra. Jeśli chcemy optycznie chociaż powiększyć nasze mieszkanie, wystarczy umiejętnie zamontować w nim dużą ilość luster.

Lustra sprawiają, że mniejsze pomieszczenia wydają się być optycznie bardziej obszerne. Dzięki temu, całość sprawia wrażenie dużej przestrzeni. Dawniej oznaczające luksus, współcześnie lustra mogą kształtować wnętrza naszego mieszkania czy domu.

Za pomocą lustra jesteśmy w stanie „otworzyć przestrzeń” w naszym mieszkaniu. Dzięki wrażeniach optycznych powstałych na skutek zjawisku odbicia, lustro sprawia, że pokój wydaje się być większy. Dlatego też najczęściej lustra pojawiają się w takich pomieszczeniach jak ganek, przedpokój, czy pokój dzienny, albo chociażby salon. W podobny sposób można również modyfikować wnętrze, a nie tylko je powiększać. Stawiając rośliny niedaleko lustra, mamy wrażenie, jakby w naszym mieszkaniu znajdował się cały zagajnik. Warto również spróbować zwiększyć przestrzeń poprzez ustawienie luster naprzeciwko siebie. Mamy wtedy wrażenie nieskończoności.

Oprócz możliwości optycznego powiększenia pomieszczenia, lustra w świetny sposób rozświetlają pokoje. Taki efekt można łatwo uzyskać poprzez umieszczenie lustra naprzeciw okna, bądź najbliżej źródła światła. Można również ustawić odpowiednio lampkę, tak aby współgrała ona z kryształowym lustrem.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.