Jesteś tutaj: drzwi-renowacja.pl > Projekty wnętrz > Projekty wnętrz – wszystko co trzeba wiedzieć

Malowanie dziecka pokoju

Urządzając mieszkanie, chcemy, aby wszystkie pokoje były dobrze dopracowane, zaś ich organizacja dopięta na ostatni guzik i przemyślana. Zwłaszcza ważny jest pokój naszej pociechy. Chcemy bowiem, aby dziecko czuło się w swoim pokoju swobodnie, bezpiecznie i mogło pozbyć się stresu. Co w takim razie zrobić, aby zapewnić dziecku azyl w domu? Jak pomalować pokój dla pociechy, aby kolor pomagał mu w koncentracji i rozluźnieniu, a nie przeszkadzał i rozpraszał, albo co gorsza – dodatkowo denerwował?
Kolory odgrywają niesamowicie ważną rolę dla naszej psychiki. Często potrafią modelować naszym humorem, podejściem do życia, czy nawet relacjami z innymi. Dlatego bardzo ważne jest umiejętne dobieranie kolorów ścian w pomieszczeniach naszego domu.
Ważny jest dobór kolorów w pokoju naszego dziecka. Jakiego koloru powinni być ściany w pomieszczeniu, gdzie mieszkać będzie pociecha?
Przede wszystkim nie można przesadzać z jaskrawością i intensywnością kolorów. Najlepiej bowiem sprawdzają się kolory stonowane, najlepiej pastelowe, które poprzez swoją delikatność działają bardzo pozytywnie na psychikę naszego dziecka.
Należy też uważać z łączeniem kolorów. Mimo że jest to dobre rozwiązanie, to jednak należy przestrzegać się przed eksperymentowaniem. Tylko i wyłącznie pasujące do siebie kolory są w stanie zapewnić świetny efekt końcowy. Dlatego też jeśli decydujemy się pomalować ściany na różne kolory, to najlepiej poradzić się specjalisty, które barwy będą ze sobą współgrały.
Wybór kolorów nie jest rzeczą trudną. Wystarczy tylko poświęcić trochę czasu, a efekt końcowy może być naprawdę wyjątkowy.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.