Jesteś tutaj: drzwi-renowacja.pl > Wyposażenie kuchni > Ochrona przed poparzeniami

Meble do kuchni

Układając meble w różnych pomieszczeniach w domu, zawsze pojawia się problem jak co i gdzie ustawić, aby było to maksymalnie funkcjonalne, nie przeszkadzało i współgrało z innymi meblami w danym pokoju. O ile w salonie czy sypialni ten problem nie jest aż tak widoczny, to już kuchnia potrafi przysporzyć kłopotów. Jak więc ułożyć meble w kuchni?

Grunt to dobre rozplanowanie całego pomieszczenia. Oczywiście musimy pamiętać o wszystkim co jest nam potrzebne. A mianowicie: piec gazowy, piekarnik, jakieś blaty, półki, szafki, lodówka, być może mikrofala, czajnik elektryczny i inne tego typu meble i urządzenia. Jak w takim razie to wszystko ułożyć, aby ze sobą współgrało i wszędzie panował ład?

Zasada pierwsza: sprzęty i meble, które są ze sobą związane najlepiej stawiać obok siebie. I tym sposobem, lodówka powinna mieć z jednej strony kuchenkę, zaś z drugiej blat, na którym przyrządzać będziemy różne potrawy, natomiast z drugiej strony owej kuchenki powinien być jeszcze jeden blat, a z kolei obok niego zlewozmywak. Wszystko po to, aby jak najmniej pracy włożyć w przekładanie wszystkiego z jednego blatu na drugi.

Zasada druga: wszystkie meble układać wzdłuż ścian. Jeszcze nigdy nie sprawdziła się nikomu lodówka na środku kuchni czy też zlewozmywak zamontowany w poprzek. Każdy sprzęt powinien przylegać do kolejnego, tak by tworzyć harmonię i nie przeszkadzać w poruszaniu się po kuchni.

Zasada trzecia: sprzęty elektryczne powinny mieć dostęp do źródła prądu. Nikt nie lubi wałęsających się pod nogami kabli i przedłużaczy, dlatego aby tego uniknąć dobrze jest zamontować w kuchni kilka gniazdek, tak by nie było problem z dostarczeniem prądu do różnych części pomieszczenia.

Zasady te są proste i jeśli każdy, kto chce umeblować kuchnię, będzie się ich trzymał, to na pewno będzie zadowolony z rezultatu.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.