Jesteś tutaj: drzwi-renowacja.pl > Pokoje > Pokój dla dziecka

Sprzątanie i mycie łazienek

Każdy ma swój mały, a czasem wewnętrzny koszmar. Czasem wiąże się on z czynnością, której wykonywać nienawidzimy. Innym razem powiązania ma tylko z pająkiem, gdziekolwiek by on był. Takie traumy utrudniają nam życie, bo prędzej czy później spotkamy na naszej drodze ogromnego siedmiomilimetrowego pająka, albo będziemy musieli w końcu umyć łazienkę. Tak. Właśnie mycie łazienki i utrzymywanie w niej czystości to trauma większości z nas.
Jakie mogą być dobre sposoby na utrzymywanie czystości w tym pomieszczeniu? Niestety nie ma dobrych sposobów poza regularną pielęgnacją tego miejsca. Wiem, że teraz zabiłem nadzieję na środek cud wśród studentów i nie tylko, ale taka jest prawda. Nie znajdziemy żadnego magicznego sposobu na utrzymanie czystości w łazience. Tylko regularne sprzątanie zaoszczędzi nam skrobania śmierdzącego brudu.
Jedyną rzeczą przed jaką możemy się zabezpieczyć to grzyby i pleśnie. W łazience są dla nich wprost idealne warunki do życia. Wysoka wilgotność, optymalna temperatura. Dodatkowo nie zawsze chce się nam szorować każdy zakamarek. To sprawia, że ci nieproszeni goście rozrastają się w niezwykłym tempie. Możemy z nimi walczyć za pomocą różnych preparatów. Większość z nich działa doraźnie likwidując widoczne oznaki pleśni i grzybów. Jednak to za mało by się ich pozbyć. By nie rozrastały się tak szybko należy najpierw wybić to co widać. Następnie zedrzeć farbę i skuć tynk. Wtedy musimy użyć detergentu, który zapobiegnie rozwojowi pleśni. Następnie możemy dziurę zatynkować i zamalować i żyć w czystej łazience. Przez jakiś czas.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.