Jesteś tutaj: drzwi-renowacja.pl > Łazienka > Drewno w łazience

Projekty przedpokoju

Żyjemy teraz w niezbyt wielkich mieszkaniach. Wszystko przez wysokie ceny tychże powierzchni. Dlatego staramy się coraz lepiej zagospodarować to co już mamy. Coraz częściej wstawiamy do naszych mieszkań aneksy kuchenne, a pokoje dzienne często łączymy z sypialniami, albo jadalniami. Chyba jedynym źle zagospodarowanym pomieszczeniem w naszych mieszkaniach stał się przedpokój. Bo jak dobrze to miejsce zagospodarować? Na to i na kilka innych pytań znajdziemy odpowiedź w poniższym tekście.
Kształt przedpokoju warunkuje to jak możemy go zagospodarować. Kwadratowe przedpokoje doskonale współgrają z dużymi przeszklonymi szafami. Najlepiej ukryć taką na całej ścianie, zmniejszając pomieszczenie o kilka metrów kwadratowych. Jednak optycznie się ono powiększy. Wszystko dzięki lustru użytym jako rozsuwane drzwi szafy. Dzięki takiemu ustawieniu zyskamy nieco miejsca w pokojach, bo z jednej szafy będzie można zrezygnować.
Długie korytarze nie nadają się do zastawiania szafami. Bo staną się jeszcze węższe a przez to niekomfortowe. W takich najlepiej wstawić jedno lustro, które będzie pokrywało półmetrowy pas od sufitu po podłogę. Obok niego można wstawić kilka półek. To miejsce może służyć jako kosmetyczka. Ponadto w takich długich pomieszczeniach bardzo dobrze wyglądają półki. Jednak nie mogą one zasłonić całej ściany. Tylko wybrane jej fragmenty. Te wyższe mogą posłużyć jako biblioteczka reprezentatywna. Niższe służyć będą naszym butom.
Jednak bez względu na to jaki kształt ma przedpokój powinien być pomieszczeniem jasnym. Ponadto musi pokazywać to jakimi się czujemy. Przecież to nasza wizytówka.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.