Jesteś tutaj: drzwi-renowacja.pl > Umeblowanie domu i wykańczanie wnętrz > Meble w salonie

Dobra tapeta do kuchni

Z reguły idziemy na łatwiznę i decydujemy się na pomalowanie ścian w naszym mieszkaniu. Jednak coraz mniej ludzi decyduje się na oklejenie ścian tapetami. Z jednej strony jest to na pewno pracochłonne i nieraz kosztowniejsze niż puszka farby, jednak trzeba przyznać, ze efekt bywa zdumiewający i zdarza się, że na głowę bije zwykłą ścianę pomalowaną zwykłą farbą.

Dobrze jest zatroszczyć się o tapetę w sypialni. Sprawi ona, że w pomieszczeniu tym będzie cieplej – i bynajmniej nie chodzi tutaj o temperaturę, a o atmosferę. Pokój będzie wydawał się przytulniejszy i o wiele intensywniej będziemy mogli się relaksować. Jednak jak dobrać tapetę do sypialni, aby ona faktycznie uspokajała nasze emocje, zamiast dodatkowo je wyostrzać? Jaki dobrać wzór czy kolor, aby nie żałować długo swojej decyzji?

Po pierwsze: lepiej nie eksperymentować. Przy wyborze koloru zdecydować się najlepiej na coś jasnego i pastelowego. Jeśli chodzi o wzór, to najlepiej coś spokojnego, nie rzucającego się zbytnio w oczy. Najlepiej zrezygnować z abstrakcyjnych wzorów, na rzecz czegoś bardziej stonowanego.

Po drugie: nie należy przesadzać ze wzorami kwiatowymi. O ile są to świetne wzory nadające się do sypialni, to jednak lepiej wybierać motywy kwiatowe uporządkowane, bardziej ubogie niż bogate, bowiem nasycenie wzoru kwiatowego wcale dobrze nie wpływa na samopoczucie. Z niczym nie należy przesadzać – tak samo z kwiatami na ścianie.

Tapeta powinna być miła dla oka, ale również przyjemna w dotyku. Ściana bowiem nie powinna razić swoim ostrą i chłodną teksturą, bowiem to tylko pogarsza nasze ogólne wrażenia. Aby spało się dobrze i relaksowało jeszcze przyjemniej, najlepiej postarać się o co stonowanego.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.