Jesteś tutaj: drzwi-renowacja.pl > Budowa domu > Etapy budowy domu

Tapeta do kuchni

Ściany można ozdabiać w mieszkaniu w różnoraki sposób. Mamy do wyboru pomalowanie ścian, nałożenie paneli, bądź płytek, albo ozdobienie ściany za pomocą tapety. Ta ostatnia opcja wydaje się być najlepsze jeśli chodzi o ściany kuchenne. Tapeta bowiem jest w stanie zagwarantować nam specyficzny nastrój oraz nadać kuchni jeszcze bardziej kuchenny charakter. Jednak pojawia się pytanie jaką właściwie wybrać tapetę do kuchni, aby być zadowolonym?

Po pierwsze: wzór. Wzór tapety w kuchni powinien być odpowiednio dobrany. Musi przede wszystkim pasować kolorystycznie do mebli, ale nie tylko. Ważne również, aby wzór był dostosowany do ogólnej aranżacji tego miejsca.

Po drugie: rodzaj. Wyróżniamy dwa główne rodzaje tapet, którymi można ozdobić ściany w kuchni. Pierwszym rodzajem są tapety winylowe. Mają one budowę warstwową. Jedna warstwa to winyl, zaś druga to papier. Z racji iż winyl jest odporny na wodę, z powodzeniem można zmywać plany na tapecie, a mimo to ona nie zblaknie.

Drugim rodzajem tapet są tapety z włókna szklanego. Przypominają one tkaninę o różnej grubości oraz spocie i układzie włókien. Oprócz tego, że są wodoodporne, są również ognioodporne, co uniemożliwia ich zajęcie się od ognia. Są niesamowicie trwałe, jednakże może to być również ich wadą, bowiem jeśli ktoś często zmienia tapetę, to tapetę z włókna szklanego ciężko jest usunąć ze ściany. Jednak taka tapeta daje duże możliwości aranżacyjne przez to, że można ją malować na dowolne kolory, przy mniejszym zużyciu farby.

W zakresie tapet do kuchni każdy może znaleźć coś dla siebie. Wszystko zależy od naszego gustu, oraz tego jak wyobrażamy sobie ogólną aranżację naszej kuchni.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.