Jesteś tutaj: drzwi-renowacja.pl > Wnętrza > Farba wodoodporne

Kominek do salonu

Projektując mieszkanie kierujemy się wieloma czynnikami. Z jednej strony chcemy by było ono nowoczesne, z drugiej zaś pragniemy zachować w nim jak najwięcej elementów przyrody. Robimy to różnymi sposobami. Jedni projektują pokój oranżerię. Inni wstawiają ogromne kwaterowa okna. Trzeci zaś wolą wstawić kominek do salonu. Ten ostatni sposób wydaje się być najlepszy, bo cieszy niezależnie od pory dnia czy roku. Ciepło płomieni ma to do siebie,  że wypełnia całe pomieszczenie specyficzną aurą romantyzmu, tajemniczości i bezpieczeństwa.

Jak widać kominek to świetne rozwiązanie dla każdego mieszkania i domu. Warto jeszcze dodatkowo przypomnieć, że mądre gospodarowanie drewnem sprawi, że łatwo dogrzejemy  pomieszczenie w, którym ko inek się znajduje. Jednak nie w każdym pomieszczeniu możemy zamontować kominek. Wszystko zależne jest od tego czy mamy dostęp do szybu kominowego. Co więcej musi on posiadać odpowiednie parametry. Jeżeli nie mamy takiego szybu w swoim salonie musimy poprzestać na kominku elektrycznym.

Nie możemy przesadzać z przepychem. Jeżeli pokój jest mały duży kominek to dość średnie rozwiązanie, bo żar od niego bijący będzie nie do zniesienia. Podobnie jest w drugą stronę. Mały kominek w dużym pokoju będzie wyglądać trochę jak dziecinna zabawka.

Wbudowując kominek w ścianę należy pamiętać o tym żeby dobrze zabezpieczyć podłogę przed kominkiem. Najlepiej zrobić to żaroodpornymi kafelkami. Dodatkowo musimy uszczelnić całą instalację by gaz nie ulatniał się do pomieszczenia. W tym pomogą nam fachowcy.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.