Jesteś tutaj: drzwi-renowacja.pl > Budownictwo > Kolektory słoneczne

Farby do kuchni

Kolory odgrywają w naszym życiu ważną rolę. Wszystko przez to, że ponad połowa informacji docierających do naszego mózgu zapisana jest w sposób graficzny. Nawet sny, są głównie obrazem. Bo przecież zapamiętamy twarz, która się nam przyśniła, a nie głos jakim mówiła. To wszystko sprawia, że barwa wpływa na nasz mózg bardziej niż inne czynniki. Dlatego właśnie kolory jakie mamy w naszym domu są dla nas tak ważne.
Najważniejszy wydaje się być jadalnia. Dlaczego właśnie on? Bo to pomieszczenie gdzie spędzamy wiele czasu. Odpoczywamy, albo zbieramy siły. Relaksujemy się przed telewizorem, a czasem nawet próbujemy w nim zasnąć. Dlatego kolory, które w nim użyjemy powinny być stonowane. Najlepiej sprawdzi się ecrue, lub kość słoniowa. Dobrze współgrają one z brązami. Właśnie brązy to najczęstszy wybór koloru mebli do jadalni. Duże szafy, barki i komody zwykle wykonane są z drewna, albo materiałów drewnopodobnych.
Podobnie jest z podłogą. Zwykle pokrywamy nią za pomocą parkietu lub paneli. Dodatkowo malujemy lakierem, by nadać podłodze połysk. Odbite światło od podłogi idealnie doświetla pokój. Dzięki temu wszystkie brązy, nawet te ciemne. Mienią się ciepłymi, miłymi dla oka barwami.
Oczywiście nie możemy całego pomieszczenia zamknąć w kilku barwach. Warto przełamać paletę zielonymi akcentami. Dobrze tą rolę odgrywają kwiaty. Szczególnie te kwitnące, ale i te postawione w wazonie nie są wiele gorsze.
Jeżeli chodzi o kolory dodatkowych elementów pomieszczenia to nie powinniśmy kombinować. Jeżeli kupiony telewizor jest srebrny, niech taki pozostanie. Na pewno nie będzie on przeszkadzał.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.