Jesteś tutaj: drzwi-renowacja.pl > Aranżacja salonu > Projekty nowoczesnego mieszkania

Meble do salonu

Wyobraźmy sobie, że wprowadzamy się do pięknego domu. Ma on jednak jedną wadę. Nie ma w nim żadnych mebli. Takie pomieszczenia nie mają duszy i nie są przyjazne. By odmienić ich oblicze potrzeba naszej wyobraźni. Musimy zaprzęgnąć ją do meblowania pomieszczeń, układania płytek i malowania ścian. To będą nasze pierwsze plany dotyczące nowego lokum. Zwykle te są najlepsze. Niestety mamy tendencję do kombinowania i z salonu, pomieszczenia prostego do umeblowania, jesteśmy zrobić niewiadomo co. Jak więc wybrać meble do salonu by nie przedobrzyć?

Zacznijmy od tego jakie funkcje będzie pełnić salon w naszym domu. Zwykle to będzie pomieszczenie , w którym będziemy przyjmować gości. Więc będzie reprezentatywne. Musi być więc dopieszczone. Do salonu w takim razie kupimy sofę i niewysoki stół, które będą służyć przy popołudniowym popijaniu kawy z przyjaciółmi.

Salon musi być pokojem dobrze zaplanowanym. Różne elementy jak okna, kominek czy telewizor muszą być przemyślanie ustawione. Warto ponadto, byśmy sami się zastanowili gdzie chcemy postawić telewizor a gdzie zabudować kominek.

W salonie warto umieścić biblioteczkę. Dlaczego? Z prostych kilku powodów. Po pierwsze skoro w nim będziemy mieć wygodną sofę i uspokajający kominek i dobre światło to będzie się nam tam po prostu dobrze czytać. Po drugie biblioteczka zawsze dobrze wygląda. Musimy tylko się troszczyć o to by ją regularnie uzupełniać.

Jak widać nie ma reguły według, której można umeblować salon. Wszystko zależy od tego w jakim pomieszczeniu będziemy czuć się dobrze.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.