Jesteś tutaj: drzwi-renowacja.pl > Wystrój sypialni > Biżuteria na gałęziach

Płytki do łazienki

Żyjemy teraz w czasach gdzie każde niedociągnięcie powoduje wiele skutków. Jeżeli zapomnimy wyłączyć żelazka, to stracimy koszulę, deskę do prasowania i pewnie spalimy kilka innych rzeczy. Jeżeli GPS pomyli się o kilka metrów to wylądujemy w zupełnie innej dzielnicy miasta. Jeżeli jeden detal naszego mieszkania będzie źle współgrać z resztą, to całe mieszkanie, nawet najlepiej urządzone będzie źle odbierane i nieprzytulne. Wniosek jest prosty. Musimy dbać o każdy szczegół. Tylko jak zadbać o płytki w łazience?
Wybór płytek do łazienki nie musi być trudny. Musimy tylko pamiętać o kilku fundamentalnych zasadach i zdać się na nasze poczucie gustu. Chyba że go nie mamy, wtedy poprośmy żonę, przyjaciół w ostateczności teściową. Płytki powinny być stonowane. Powinny nam pomagać się zrelaksować. W łazience zwykle spędzamy czas w okolicy poranka i wieczoru. Czyli z jednej strony łazienka powinna nas delikatnie budzić do życia, z drugiej kłaść do snu. Wniosek z tego taki, że kolorystyka płytek może być niebieska, zielona, lub oparta o pomarańcze i czerwienie. Jednak bez zbędnej pstrokacizny.
Płytki powinny dobrze się komponować z innymi elementami łazienki. Chodzi tu głównie o meble łazienkowe. Jednak sprawa nie zamyka się tylko na nich. W tym pomieszczeniu będzie przecież pralka, wanna lub prysznic i oczywiście duże lustro. Wybierając płytki powinniśmy sugerować się tym jaką mamy pralkę, albo tym jak wyglądać będzie lustro łazienkowe.
Przy wyborze płytek powinniśmy zająć się także doborem akcesoriów takich jak zawieszki czy wykończenie fug. Wszystkie te elementy powinny stanowić spójną całość kolorystyczną.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.