Jesteś tutaj: drzwi-renowacja.pl > Dom > Taras – projekty

Klasycyzm w pełnej formie

Coraz rzadziej spotyka się aranżację salonu, która będzie imitowała sale balowe ze staroświeckich filmów. Duże było moje zdziwienie, gdy natknęłam się na zdjęcie salonu iście z bajki typu „Piękna i Bestia”, gdzie zaczarowany jest świecznik czy imbryczek.
Na zdjęciu przedstawiony jest klasycyzm w pełnej formie. Nie uważacie, że powinno się częściej wykorzystywać tego typu formę wyposażenia salonu? Widzimy na zdjęciu meble, która wręcz ociekają klasycyzmem. Mamy tutaj do czynienia z dwiema sporymi sofami, oraz fotelami, które mają zaokrąglone rożki, oraz są utrzymane w bardzo klasycznym stylu. Do tego dochodzi niski stolik na środku pokoju, wykonany bardziej starannie z zachowaniem formy, symetryczności, oraz precyzyjności.
Jednak klasycznego wyglądu całości nadają również przede wszystkim dekoracje. Oto widzimy na zdjęciu przepiękny żyrandol rodem z lat sześćdziesiątych, który oprócz tego, że oświetla pomieszczenie, to przede wszystkim przepięknie wygląda i naprawdę zapiera dech w piersiach. Do tego warto zwrócić uwagę na wykończenia ścian, które przypominają styl gotycki, czy bardziej oświeceniowy. Na zdjęciu widać również rzeźbę, która jak nic innego nadaje klasyczną formę całej aranżacji. Nad kominkiem natomiast widzimy lustro, którego rama wykonana jest bardzo precyzyjnie i dokładnie, o czym świadczą jej wykończenia.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.