Jesteś tutaj: drzwi-renowacja.pl > Projekty wnętrz > Aranżacja wnętrz

Kolorystyka mieszkania

Meblując dom, oraz organizując ogólną aranżację mieszkania stajemy przez wieloma dylematami związanymi z wieloma aspektami wyglądu naszego przyszłego lokum. Są to problemy typu: jak pomalować ściany w mieszkaniu, jakie meble powinniśmy kupić, jak rozmieścić pomieszczenia w całym domu, czy też gdzie powinien być pokój dziecięcy i czy jedna łazienka wystarczy. Jednak chyba najważniejszy z tych aspektów jest ten, dotyczący kolorystyki w jakim powinno być utrzymane nasze mieszkanie, bowiem to właśnie od barw zależy to, jak będzie nam się w naszym domu funkcjonowało.
Kolory otaczają nas wszędzie i łatwo się zorientować, że wpływają bezpośrednio, lub pośrednio na nasz nastrój. Dlatego też, kiedy malujemy mieszkanie, należy bardzo ostrożnie dobierać barwy, aby dom był miejscem, gdzie przebywamy chętnie, a nie unikamy pewnych pomieszczeń jak ognia – bo źle dobrane kolory mogą to sprawić. Jak w takim razie dobierać barwy, oraz jak pomalować ściany w poszczególnych pokojach?
Najważniejsze są sypialnie. To w nich spędzamy więcej czasu, dlatego pomieszczenia takie jak pokój dziecka, czy nasza sypialnia lepiej jest malować z rozsądkiem. Tylko określone bartwy są w stanie umilić nam życie, a co za tym idzie, są też kolory, które potrafią je nieźle uprzykrzyć. Sypialnia i nasz pokój dzienny powinny być utrzymane w spokojnej tonacji, aby dać naszym zmysłom wytchnienie. Dlatego idealne będą wszelkie odcienie zieleni, jednak trzeba pamiętać, żeby pokój rozjaśniać, a nie zaciemniać. Dlatego też świetna będzie zieleń, jednak w odpowiedniej jasności. Tak naprawdę im jaśniej, tym lepiej, choć z drugiej strony żywe kolory tworzą specyficzny nastrój.
Istotne są też kolory jakie sobie zapewnimy w kuchni. Jest to bowiem pomieszczenie, w którym również spędza się sporo czasu, dlatego lepiej aby kolor nie był drażniący. Do kuchni z reguły pasują wszelkie odcienie żółci. Jednakże świetnym rozwiązaniem będzie również kawa z mlekiem, która świetnie wpasowuje się w funkcje jakie spełnia kuchnia.
Salon to miejsce, gdzie przyjmujemy gości, więc dobrze byłoby pomalować w nim ściany na jakiś uniwersalny kolor. Świetny będzie więc biały, połączony z fioletem, bądź odcieniem różu. Idealnie pasuje łososiowy, nadając pewnej elegancji i szyku całemu pomieszczeniu.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.