Jesteś tutaj: drzwi-renowacja.pl > Porady > Dekoracje ścian w domu

Kuchnia nowoczesna – projekty

Wiadomą rzeczą jest, że technika oraz wszystko co z nią związane idzie do przodu. Do tego dochodzi rozwój w innych kwestiach. Jednak prawdziwy przewrót ostatnimi czasy można zaobserwować, jeśli idzie o wyposażenie wnętrz.
Przeglądając różnego rodzaju aranżacje kuchni natknęłam się na coś, co bardziej przypomina wyposażenie jakiegoś laboratorium, a nie właśnie kuchnię w której przyrządzane są posiłki. Jednak jakby dłużej się przyjrzeć, całość wydaje się być naprawdę warta uwagi.
Widzimy na zdjęciu kuchnię zaaranżowaną nie tylko w sposób dość minimalistyczny, ale przede wszystkim nowoczesny, co podkreśla biel, czerń, oraz dopełniające je jasne barwy wszelkich mebli, czy krzeseł. Wszystko jest wykonane w sposób symetryczny, prostopadłościenny. Widać precyzję jaka bije z każdej szafki. Do tego dochodzi blat, który jakby zawieszony jest w powietrzu. Całości dopełniają dwa wysokie taboreciki stojące tuż przy blacie.
Meble utrzymane są w tym samym stylu, co sprawia, że ciężko jest odróżnić zwykłą szafkę od lodówki czy innego kuchennego mebla. Z jednej strony może to być dość problematyczne, jednak z drugiej naprawdę świetnie się prezentuje podkreślając harmonię modernizmu.
Moim zdaniem kuchnia nie powinna być wykonana w takim stylu. Przede wszystkim nie gwarantuje to rodzinnej atmosfery. Nie sądzicie, że kuchnia jest takim pomieszczeniem, którego klimat powinien być podkreślany właśnie w sposób bardziej ciepły, rodzinny i być może bardziej chaotyczny?

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.