Jesteś tutaj: drzwi-renowacja.pl > Porady > Dobra tapeta do kuchni

Lustra w mieszkaniu

Świetną dekorację do mieszkania stanowią lustra. I chociaż część z nas na pewno dostrzega tylko i wyłącznie ich użytkową i praktyczną stronę, to jednak lustra bardzo często wykorzystuje się w różnej formie w celach czysto dekoracyjnych. To świetne rozwiązanie na wielu płaszczyznach, bowiem lustra umiejętnie rozstawione w mieszkaniu dają dużo możliwości i spełniają różnorakie funkcje, poza tymi stricte praktycznymi.
Lustra między innymi optycznie powiększają pomieszczenia. Dlatego jeśli nie do końca jesteśmy zadowoleni z metrażu naszego mieszkania, to warto w mniejszych pokojach rozstawić odpowiednio duże lustra. W ten sposób pokój będzie wydawał się o wiele bardziej przestrzenny i większy. Takie zagranie stosuje się często w niewielkich przedpokojach, korytarzach czy na gankach, aby w ten sposób optycznie zwiększyć ich powierzchnię.
Oprócz tego lustra bardzo rozjaśniają wnętrza domu bądź mieszkania. Sprawiają, że w pomieszczeniach jest jaśniej, dlatego stosuje się je z pozytywnym skutkiem do pokoi zaciemnionych, aby je rozświetlić. Lustra bowiem odbijają światło zastane i powodują, że nasze zmysły postrzegają dane pomieszczenie jako o wiele jaśniejsze niż jest ono w rzeczywistości.
Warto również zastosować lustro jako dekorację sama w sobie. Odpowiedni kształt takiego lustra, odpowiednia rama czy chociażby ułożenie w pokoju sprawiają, że nadaje ono elegancji wnętrzom. Na rynku dostępne są różnego rodzaju lustra, z różnymi ramami ozdobnymi, w różnych kształtach i wielkościach, dlatego warto się rozejrzeć za czymś takim i dostosować wybór tego elementu dekoracji do własnych potrzeb.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.