Jesteś tutaj: drzwi-renowacja.pl > Budowa domu > Nadzór nad budową domu

Projekt dla kuchni

Jak już jesteśmy blisko zakończenia budowy domu to zaczynamy się zastanawiać na poważnie nad wyglądem poszczególnych pomieszczeń. Większość z nas wybiera katalogowe wzory, żeby zaoszczędzić czasu sobie i robotnikom, a przy tym pieniędzy. Często jednak to co w katalogu nie do końca zaadaptuje się do realiów naszych pomieszczeń. Zwłaszcza jeśli chodzi o kuchnię, bo to w niej musimy umieścić najwięcej urządzeń, które z definicji nie wyglądają za ładnie.
Wszelka elektronika i urządzenia kuchenne zajmują niezwykle dużo miejsca. Kuchenka, mikrofalówka, zmywarka i lodówka. Do tego dojdzie jeszcze zlew okap i cały asortyment małego drobnego sprzętu. Wszystko to musi mieć swoje miejsce, a do tego potrzeba mieć głowę na kartu.
Coraz częściej stosuje się zabudowę zamkniętą w kuchni. Gdy do niej wchodzimy widzimy wiele szafek i tylko domyślać się możemy w której z nich znajduję się lodówka. Takie rozwiązanie jest korzystne bo odciąża optycznie pomieszczenie.
Kuchnia często może być połączona z jadalnią. Z jednej strony możemy w niej wyznaczyć miejsce do spożywania posiłków, z drugiej odpowiednie połączenie pomieszczeń sprawi, że z jednego dużego pomieszczenia stworzymy otwartą kuchnię połączoną z jadalnią. Dodatkowo taka jadalnia może stać się salonem. Zyskamy w takim układzie trochę miejsca. Ponadto rozwiązanie to sprawdza się bardzo dobrze w kawalerkach, gdzie mamy bardzo ograniczoną liczbę pomieszczeń.
Na koniec warto dodać, że kuchnia może stać się ozdobą mieszkania. Warto więc walczyć z mitem, że jest to miejsce wstydliwe dla mieszkańców.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.