Jesteś tutaj: drzwi-renowacja.pl > Wystrój sypialni > Poduszki do domu

Panele czy parkiet?

Podłoga to istotna część naszego mieszkania, dlatego dobrze aby była zrobiona jak najlepiej, by była jak najbardziej trwała i by było z nią możliwie jak najmniej problemów. Najpopularniejszymi kryciami podłogi są panele bądź parkiet. Z reguły wybieramy wśród tych dwóch opcji. Jakie są wady, a jakie zalety każdej z nich? Co lepiej wybrać, aby być zadowolonym i cieszyć się piękną i niezniszczoną podłogą przez długie lata?
Parkiet na pewno zadowoli tych wymagających. Dzięki temu, że jest on tworzony z najtwardszego drewna, to jest bardzo wytrzymały i jest to jego główną zaletą. Oprócz tego świetnie się prezentuje w naszych pomieszczeniach, stanowi świetne wykończenie klasycznych wnętrz. Do tego oczywiście dochodzi fakt, że jest odporny na zewnętrzne uszkodzenia i świetnie nada się do miejsc, które są bardzo mocno eksploatowane. Oczywiście trzeba pamiętać, że intensywne użytkowanie sprawia, że parkiet traci walory artystyczne. Wadą parkietu jest to, że jest on zdecydowanie droższy niż podłoga z paneli. Oprócz tego zdecydowanie więcej trzeba włożyć w jego montaż i wykończenia – najlepiej jeśli zajmie się tym fachowiec, bowiem jeśli parkiet jest nieumiejętnie ułożony to widać.
Panele są o wiele prostsze w montażu i to jest chyba ich najważniejsza zaleta. Oczywiście jakieś pojęcie w tym temacie trzeba mieć, jednak nie jest to aż tak skomplikowane jak kładzenie parkietu. Oprócz tego panele są o wiele tańsze niż parkiet, a pod względem estetycznym często mu dorównują. Szczególnie zaś te panele stylizowane na prawdziwe, surowe drewno. Różne wzory paneli dostępne na rynku powodują, że każdy może wybrać taki w sam raz dla siebie, który go zadowoli i będzie pasował do poszczególnych pomieszczeń. Wadą paneli jest to, że nie są one tak wytrzymałe jak parkiet i o wiele bardziej widać na nich uszkodzenia mechaniczne.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.