Jesteś tutaj: drzwi-renowacja.pl > Porady > Remont generalny mieszkania

Pokoje w wiosennych barwach

Wiosna za oknem sprzyja różnego rodzaju porządkom domowym, remontom i ogólnie wprowadza w nastrój zmian. Inspirując się wiosennymi kolorami, bardzo dobrym rozwiązaniem byłoby przenieść je w mury naszego domu, do pomieszczeń mieszkalnych, aby w ten sposób mieć wiosnę nie przez trzy miesiące, ale przez cały rok. Jest to naprawdę świetne rozwiązanie dla każdego, kto ma ochotę jakoś ożywić swoje cztery ściany i wprowadzić w nie nieco ożywczych barw.
Co sprawiają właściwie wiosenne kolory w mieszkaniu? Przede wszystkim są niesamowicie pozytywne. Zachęcają do życia i sprawiają, że człowiek od razu ma dobry humor od samego rana. Wpływają nie tylko na nastrój, ale również na ogólne samopoczucie. Dlatego warto przenieść wiosnę z zewnątrz do własnego mieszkania.
Jakie w takim razie wykorzystać kolory przy wiosennej aranżacji mieszkania i przy malowaniu ścian na wiosenne barwy? Inspirację można zaczerpnąć podczas niedzielnego, wiosennego spaceru. Przyroda budzi się do życia, w związku z czym również i nasze mieszkanie powinno się obudzić. Wskazane będzie zastosowanie różnego rodzaju i odcieni zieleni. Sprawi ona, że pomieszczenia odżyją. Zieleń ścian wpłynie pozytywnie na nastrój, bowiem zieleń jako kolor nadziei pomoże o wiele bardziej pozytywnie patrzeć na życie. Oprócz zieleni dobrze jest wykorzystać kolor żółty. Różne odcienie żółtego sprawiają, że wnętrza stają się o wiele bardziej radosne i rozświetlone – budzą bowiem skojarzenia z promykami słonecznymi. Oprócz tego żółty kolor naprawdę świetnie się prezentuje w różnych zestawieniach i pasuje bardzo do takich pomieszczeń jak kuchnia, czy jadalnia. Badania wykazały bowiem, że jasne odcienie ciepłych barw wpływają pozytywnie na nasz apetyt.
Oczywiście można wykorzystać w wiosennych remontach kolory pastelowe takich odcieni jak czerwień, błękit czy fiolet. W połączeniu z zielenią staną się one wyjątkowo wiosennymi barwami, które sprawią, że całe nasze mieszkanie ożyje, zaś my będziemy się w nim czuć wyjątkowo dobrze, radośnie i przez cały rok wiosennie.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.