Jesteś tutaj: drzwi-renowacja.pl > Wyposażenie kuchni > Maszyna do pieczenia chleba

Projekt domu minimalistyczny

Nie zawsze podczas budowy domu potrzebujemy wszystkiego. Czasem wystarczy nam kilka pomieszczeń i niewielki domek. Takie projekty są coraz modniejsze. Jednak czy spowodowane jest to tylko troską o mniejsze koszty?
Minimalizacja kosztów budowy i kosztów użytkowania budynku jest zapewne ważna. Jednak nowe nurty kulturowe coraz częściej pchają projekty w różne skrajności. Może nią być także minimalizm, w obrębie którego znajdziemy tylko to co niezbędne, bez dodatkowych dopowiedzeń.
Minimalizm często łączy się z szeroko pojętym modernizmem i budowlanym nurtem future. Został on tak zaplanowany, by zmieścić jak największą ilość domów na możliwie małej przestrzeni. Jest to z jednej strony korzystne dla developerów, bo zwiększają ilość działek budowlanych, z drugiej strony dla nas, bo nie musimy pakować się w dodatkowe koszty eksploatacji.
Minimalistyczny projekt domu może przybierać różne formy. Jednak jego prawdziwe oblicze ukaże się dopiero po wizualizowaniu pomysłu w przestrzeni cyfrowej. Wszystko dlatego, że minimalizm często skąp likowany jest w szczegółach, a mogą one nie być do końca jasne dla przeciętnego zjadacza chleba, który widzi je na ogromnej papierowej karcie.
Na koniec warto dodać, że minimalizm nie jest dla każdego dobry. Często przestrzenie minimalistyczne wydają się być zimne, a same domy wyglądają tak jakby nie miały duszy. Dlatego też, nie jest to wciąż wiodący kierunek budownictwa, większość z nas skłania się ku klasycznym stylom, bez udziwnień i zbędnych skrajności.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.