Jesteś tutaj: drzwi-renowacja.pl > Aranżacja salonu > Akcesoria kominkowe

Salon w wersji klasycznej – projekty


Chyba każda kobieta marzy, aby swój salon umeblować w formie klasycznej, niczym z dworku, na którym księżniczki przyjmowały swoich gości. Jednak nowoczesna moda wypiera coraz bardziej tego typu rozwiązania. Jednak wcale nie znaczy to, że klasyczna wersja salonu wychodzi z użytku.
Przykładem na to, że tak nie jest może być zdjęcie które znalazłam. Widać na nim przepięknie urządzony salon, który na pewno można zaliczyć do tych klasycznych. Widzimy tutaj dwie sporych rozmiarów fory i do tego kozetka. Sofy te są naprawdę przepiękne, udekorowane dodatkowo dużymi poduszkami z atłasową, bądź jedwabną poszewką. Do tego dochodzą dwie lampy, które nie tylko służą jako źródło światła, ale sprawiają, że cały pokój nabiera jeszcze bardziej klasycznego wyglądu.
Z tyłu wrażenie robi bogata biblioteczka. Oczywiście, w takim salonie w wersji klasycznej nie może zabraknąć biblioteczki, nie sądzicie? Jest to chyba najważniejsza część. Książki nadają elegancji, która nierozerwalnie wiąże się z klasycyzmem. Mimo że na zdjęciu nie widać książek, to jednak zostały one zastąpione licznymi rzeźbami, figurkami, które również nadają klasycznego uroku.
Warto również zwrócić uwagę na ociekający wręcz klasycznością stolik. Jest on drewniany, utrzymany w kolorystyce raczej ciemnej, lakierowany, bez żadnego obrusa, no i koniecznie na niskich nogach. Świetnie wkomponowuje się on w całość tej klasycznej aranżacji.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.