Jesteś tutaj: drzwi-renowacja.pl > Wyposażenie wnętrz mieszkania > Lustra w mieszkaniu

Skrajny minimalizm w aranżacji pokoju dziennego

Coraz częściej natknąć się można na bardzo zminimalizowane aranżacje pokojów dziennych. Doświadczyłam tego, szukając ostatnio zdjęć różnego rodzaju wyposażeń salonów. I mimo że z reguły nie podobają mi się tego typu minimalistyczne rozwiązania, to jednak jedno zdjęcie utknęło mi w pamięci.
Widzimy na nim pokój dzienny, jednak urządzony bardzo ubogo jeśli chodzi o ilość mebli znajdujących się w środku. Na pierwszym planie w oczy rzuca się od razu kominek, który oczywiście jest jedną z wielu zalet tej aranżacji. Widać jednak, że ów kominek nie ma zastosowań praktycznych. Nie wydaje wam się, że jest to swego rodzaju marnotrawstwo ze strony dekoratora? Przecież kominek można wykorzystać do bardzo wielu celów!
Wracając do aranżacji, to w oczy rzuca się oczywiście fotel w starym stylu z granatowymi obiciami i poduszkami. Jest to świetne połączenie kolorystyki, dla ludzi, którzy lubują się raczej w mrocznych klimatach. Jednak trzeba przyznać, że daje to świetny efekt, nie sądzicie?
Do tego, chyba najlepszą rzeczą tej aranżacji jest wspaniały stolik! Wykonany z pnia jakiegoś drzewa, obity korą, na krótkich nogach, świetnie oddaje atmosferę i naprawdę nadaje swego rodzaju uroku całemu pomieszczeniu. Jest to swego rodzaju powrót do źródeł, w stylu jak najbardziej klasycznym.
Trzeba jednak zwrócić uwagę, że minimalizm tego typu nie nadaje się do każdego domu. Bywa często niezbyt funkcjonalny i praktyczny. Jednak jeśli chodzi o walory wizualne, to jestem jak najbardziej na tak!

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.