Jesteś tutaj: drzwi-renowacja.pl > Pokoje > Lofty mieszkaniowe

Projekty salonu w domu

Lubimy obracać się w dobrze pomyślanych miejscach. Właśnie tam wszystko mamy pod ręką i wszystko możemy zrobić intuicyjnie. Jeżeli tak jest to znaczy, że znajdujemy się w miejscu zaprojektowanym przez prawdziwych mistrzów. TO nie znaczy, że my nie możemy stworzyć takiej przestrzeni we własnym domu. Przecież to co zaprojektował jeden czy drugi, bazuje na tym jacy są ludzie. Wystarczy więc zastanowić się co by nam pasowało w danym miejscu.

Do takiego Twórczego działania świetnie nadaje się salon. To pomieszczenie w którym spędzamy mnóstwo czasu. Z tej racji można tu poeksperymentować z ustawieniem mebli. Kolorem ścian i ich zagospodarowaniem oraz z wieloma innymi elementami pomieszczenia.

Najtrudniejsze to sprawić żeby wszystko było pod ręką. Choć w salonie nie mamy zwykle wielu mebli. To i tak mamy z nimi problem. Jednak wystarczy, że staniemy na środku tego pomieszczenia i wyobrazimy sobie co byśmy chcieli mieć w danym miejscu. To najprostsza i zarazem najskuteczniejsze metoda.

Podłoga to najprostsze miejsce do zagospodarowania. Jednak i to można zepsuć. Musimy pamiętać by nie kombinować. Albo mamy wykładzinę i dywan, albo parkiet. Nie łączmy na siłę. Bo siła tkwi w prostocie.

  Zagospodarowanie ścian to zupełnie inna historia. Możemy je po prostu pomalować. To wyjście jednak jest zbyt proste. Teraz modne są specyficzny fototapety. Na wolnej ścianie możemy umieścić  fragment komiksu, lub klimatyczne zdjęcie. Możemy także pobawić się geometrią i we wnętrzu większego lub mniejszego kwadratu powiesić strzelbę lub rewolwer w szkatule. Tak żeby przełamać schemat wnętrza.

Zostaw odpowiedź

Musisz być zalogowany żeby zostawić komentarz.